Twoje Radio Lipsko

963AM

Redakcja

Redaktor Naczelny

bajkowski-wladyslaw Władysław Bajkowski - z pracą przy radiowym mikrofonie związany od końca lat 60.; pracował w rozgłośniach studenckich w Krakowie, rozgłośni radiowej Stoczni Gdynia, a także współpracował z Polskim Radiem Kraków; lipską rozgłośnią kieruje od 2003 r.; jest autorem tekstów Lipskiej Szopki Radiowej, współpracuje również z kwartalnikiem "Życie Powiśla"; największe zainteresowanie to oczywiście radio, a drugie - równie ogromne - podróże; nie brakuje w jego życiu również miejsca na dobry kabaret oraz tematykę sportową.

Obecni stażyści

natalia-gozdur Natalia Gozdur - na stażu od 9 listopada 2015 r. Absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Zodiakalny Skorpion i jak przystało na ten znak – jest bardzo uparta. Praca w radiu to dla niej nowe i ciekawe doświadczenie. Interesuje się muzyką oraz fotografią. W czasie wolnym lubi jeździć na rolkach, jeśli tylko pozwala na to pogoda oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Motto życiowe: "Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro i nie przestawaj marzyć tak, jakbyś miał żyć wiecznie."

Redaktorzy (programy autorskie)

furmanek-katarzyna Katarzyna Furmanek – redakcja harcerska i turystyczna; Komendant Hufca ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku; z Twoim Radiem Lipsko związana od... początku jego istnienia - na samym początku zasiadała podczas audycji przy mikrofonie; tworzy audycję "Z harcerską trąbką w sygnale"; najbardziej interesuje się harcerstwem i turystyką.
koscielecka-bajkowska-irena Irena Kościelecka–Bajkowska – Twoje Radio Lipsko dobrze jest jej znane już od 2003 r.; pracownik Urzędu Miasta i Gminy; redakcja kulturalna oraz profilaktyka AA.; interesuje się literaturą, w szczególności o tematyce psychologicznej.
ryska-jadwiga Jadwiga Ryska – mieszkanka Starachowic; członek Polskiego Stowarzyszenia "Zdrowa Rodzina"; jej głos słyszymy w radiu od 2008 r.; redakcja promocji zdrowia; autorka audycji "Pogawędki przy dzbanie wody". Interesuje się oświatą zdrowotną, lubi również szyć; w wolnym czasie często zasiada przy dobrej książce.
bancerowski-jan Jan Bańcerowski – redakcja rolna. Zodiakalny Bliźniak. Autor niedzielnych audycji rolniczych, przewodniczący Rady Powiatu Mazowieckiej Izby Rolniczej. Zainteresowania: radio, rolnictwo, folklor.
szot-wroblewska-malgorzata Małgorzata Szot–Wróblewska – redakcja historyczna; na co dzień pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą; autorka audycji "Radiowe spotkania z historią"; jej największą pasją jest historia Solca, lubi również muzykę poważną.
krukowski-tomasz mł. asp. Tomasz Krukowski – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji; autor audycji o bezpieczeństwie; redaguje kącik o pracy policji.
ks-dziemba-marcin Ks. Marcin Dziemba – wikariusz parafii Św. Trójcy w Lipsku; w szeregach redakcji od 2014 r. - redaguje programy religijne; autor audycji "Niedzielne okruchy słowa".
trysinski-zbigniew Zbigniew Trysiński - Bibliotekarz, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku. Z TRL współpracuje od początku.
brak-zdjecia Grzegorz Kucharczyk - autor audycji "Na działce, w polu i w ogrodzie".
palka-zdzislaw Zdzisław Pałka - Prezes Stowarzyszenia Zdrowa Rodzina - dzięki niemu pozyskaliśmy Jadzię Ryska.

Współpraca (reporterzy)

   
hmielewski-lukasz Łukasz Hmielewski – z radiem związany od 2011 roku, absolwent klasy dziennikarskiej w ZSP w Lipsku, obecnie student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jego największe zainteresowania poza dziennikarstwem radiowym to historia i kultura Rosji oraz psychologia. Swój wolny czas lubi spędzać na wieczornych długich spacerach. Ma jasno postawiony cel w życiu który brzmi "Nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania".
siwierska-ewelina Ewelina Siwierska - lektor, prowadząca programy poradnicze. Redaktor naczelny kwartalnika "Życie Powiśla". Studentka V roku pedagogiki o specjalności praca socjalna. Zainteresowania - dziennikarstwo, dobra książka i dobra muzyka.
lata-marek Marek Łata - historyk, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku; autor audycji "Radiowe Spotkania z Historią", "Co by było gdyby..."
brak-zdjecia Waldemar Szczuka - Założyciel Fundacji Trzeźwość i Gospodarność, mieszka i pracuje w Stalowej Woli a wspiera od 2008 roku wszystkie nasze działania szczególnie profilaktyczne.
brak-zdjecia Zbigniew Kopciński - Fotograf bez którego nie może obejść się żadna nasza impreza. Twórca naszych kartek świątecznych, nigdy nie odmówi nam pomocy.

Wolontariat

biernacka-marta Marta Biernacka - uczennica ZSP w Lipsku; interesuje się dobrą rockową i metalową muzyką, ale lubi czasami posłuchać reggae, bluesa oraz muzyki klasycznej; jest absolwentką Radiowej Akademii Młodych z 2013 roku i od tego roku rozpoczęła swoją przygodę z radiem; śpiewa i gra w kościele a dokładniej w scholi dziecieco-młodzieżowej; wprzyszłości chce nagrać swoją pierwszą płytę i mieć studio nagrań a jeśli się te plany nie powiodą chcę zostać nauczycielką.

Byli współpracowanicy/stażyści

Byli współpracownicy/stażyści

dorota-trojacka Dorota Trojacka – na stażu od 16 września 2015 r. Absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Stanisława Domańskiego w Siennie. Zodiakalny Byk i - jak przystało na ten znak - jest uparta (czasami aż za bardzo). Praca w radiu to dla niej nowe, ciekawe doświadczenie. Interesuje ją siatkówka i moda. W wolnych chwilach lubi posiedzieć nad krzyżówkami. Dewiza życiowa: "Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w Twoim życiu".
tomasik-przemyslaw Przemysław Tomasiak – przygodę z radiem rozpoczął od lutego 2015r., zarówno z wykształcenia jak i pasji informatyk, w wolnych chwilach zapalony gracz. Znajomi mówią o nim komputerowy guru. Posiada szerokie zainteresowania w wielu dziedzinach. Muzyka, film, dobra książka to tylko nieliczne z nich.
kozlowska-magdalena Magdalena Kozłowska – absolwentka klasy o profilu medialnym w I Liceum Ogólnokształcącego im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach; ukończyła studia politologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Interesuje się polityką, stosunkami międzynarodowymi, ale jej prawdziwą pasją jest sport – zwłaszcza siatkówka i piłka nożna. W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki i przeczytać dobrą książkę. Przygodę z dziennikarstwem radiowym rozpoczęła w 2013 roku, jako reporterka Radia Złote Przeboje Lublin.
krezel-agnieszka Agnieszka Krężel - na stażu od 1 lutego 2014 r.; absolwentka klasy dziennikarskiej szkoły średniej w Lipsku; studiowała dziennkarstwo na UJK w Kielcach; obecnie studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; jest to jej pierwsza przygoda z radiowym mikrofonem; lubi dobre kino oraz jeszcze lepszą muzykę w klimatach rock oraz reggae.
mejzner-aleksandra Aleksandra Mejzner – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Lipsku o przedmiotach rozszerzonych: j.angielski, j.polski, biologia. Przygodę z radiem rozpoczęła w 2014 roku. Pasjonatka teatru i literatury pięknej, fascynuje ją również psychologia i lubi kontakt ze zwierzętami. Słucha różnych odmian rocka, a niekiedy muzyki elektronicznej, w wolnych chwilach preferuje aktywny wypoczynek.
wietrzynska-katarzyna Katarzyna Wietrzyńska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku; lubi spędzać czas na łonie natury i czytać dobre książki, w wolnych chwilach chętnie spotyka się z ze znajomymi i rozwija swoje artystyczne zainteresowania, gdy ma zły humor lepiej wtedy się do niej nie zbliżać bez koca, kubka gorącej czekolady i filmu, obchodzi imieniny 25 listopada ale kwiatki przyjmuje codziennie.
jablonska-martyna Martyna Jabłońska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Lipsku o przedmiotach rozszerzonych: matematyka, język angielski, geografia. Jest to moja pierwsza przygoda z radiem. W wolnych chwilach lubię oglądać filmy głównie komedie, lubię też spędzać wolny czas w kuchni głównie wykonując eksperymenty cukiernicze.
grudniewska-beata-2 Beata Grudniewska - przygodę z radiem rozpoczęła stażem od 2009 roku - później prowadziła audycje; ukończyła studia magisterskie na kierunku Zdrowie Publiczne; interesuje ją dobry film i książka, lubi także gotować dla najbliższych oraz w ostatnim czasie udoskonala technikę pieczenia ciast; wolne chwile często spędza na łonie natury.
kwiecien-malgorzata Małgorzata Kwiecień - zodiakalny Bliźniak. Z TRL związana od roku 2009. Zainteresowania - kosmetyki, autorka audycji "Bądź Piękna", sport, fotografia.
ks-ziolek-stanislaw Ks. Sławomir Ziółek – wikariusz parafii Św. Trójcy w Lipsku; w szeregach redakcji od 2007 r. - redaguje programy religijne; autor audycji "Niedzielne okruchy słowa". Lubi dobrą muzykę, a także turystykę pielgrzymkową.
jaroszek-magdalena Magdalena Jaroszek - na stażu od 1 października do 30 stycznia. Absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych im. ks. Stanisawa Domańskiego. Zodiakalna panna. Jest to jej pierwsza styczność z radiowym mikrofonem. Interesuje ją klasyka polskiego kina ale również i kinematografią zagraniczną. Dodatkowo lubi dobrze zjeśćc ale gotować juz niekoniecznie:)
bielecka-joanna Joanna Bielecka – odbywała czteromiesięczny staż od 1 czerwca 2013 r.; zaoczna absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku "Dziennikarstwo i komunikacja Społeczna"; jak sama mówi: "Moim marzeniem była praca w radiu. No i udało się! Teraz dążę do doskonalenia i zdobywania umiejętności w tym zawodzie"; najbardziej interesuje ją dziennikarstwo radiowe, lubi również podróże oraz dobrą polską kuchnię.
Marta Pietruszka – w redakcyjnym składzie od 1 sierpnia 2012 r.; absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Stanisława Domańskiego w Siennie; uwielbia ciekawą książkę i dobrą muzykę, a czasem nawet łączy jedno z drugim; w wolnym czasie lubi również obejrzeć dobry film; po zapoznaniu się z pracą w redakcji, zainteresowała się także dziennikarstwem.
jakubczyk-grzegorz Grzegorz Jakubczyk - w zespole redakcyjnym od grudnia 2009 r.; prowadzący audycje oraz lektor; absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; pracownik Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku; interesuje się muzyką (w praktyce), fotografią, lubi także książki w klimacie science-fiction oraz dobry rock.
sosinska-magdalena Magdalena Sosińska – redakcja młodzieżowa; z rozgłośnią współpracuje od IV klasy szkoły podstawowej - swoje przygody z mikrofonem zaczynała czytając bajki dla dzieci; do 2013 r. prowadząca sobotnie programy młodzieże "Strefa luzu"; lubi radio, teatr, muzykę oraz szeroko pojmowane dziennikarstwo.
kornak-karolina Karolina Kornak – redakcja młodzieżowa; studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; do 2013 r. prowadząca sobotnie programy młodzieże "Strefa luzu"; na co dzień interesuje się tańcem, muzyką oraz dziennikarstwem.
widerska-daria Daria Widerska – redakcja młodzieżowa. Zodiakalny Bliźniak. Uczennica Technikum Architektury Krajobrazu w Zwoleniu. W radiu od lipca 2012r. Razem z Łukaszem Hmielewskim prowadzi co 2 tygodnie sobotnią "Strefę Luzu". Zainteresowania to przede wszystkim radio a poza tym folklor, muzyka reggae, horrory i sport.
pekala-edyta Edyta Pękala – redakcja młodzieżowa. Znak zodiaku - Ryby. Absolwent Radiowej Akademii Młodych, uczennica klasy dziennikarskiej w ZSP im Jana Pawła II w Lipsku. Członkini MOD Zwoleń. Interesuje się muzyką, książkami i dobrym filmem.

Pomoc techniczna: Sławomir Ciupiński, Sylwester Kuna, Marcin Wojciechowski, Michał Niedziela

banner-pajacyk

koronawirus

Pogoda dla lipska