Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  wtorek, 11, luty 2020 19:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2019"

  wtorek, 30, lipiec 2019 19:58
 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58

Dni Lipska 2015 - relacja

2015-08-23-dni-lipska

XX Dni Lipska przeszły do historii. Rozłożone na dwa dni świętowanie jak zwykle obfite było w mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Sobota

Obchody rozpoczęły się w sobotę blokiem sportowym. Pierwszym punktem był wyścig na wózkach dla osób niepełnosprawnych, rozpoczynający się przed Lipskim Centrum Kultury. O godzinie 11:00 odbył się IV już wyścig kolarski im. Kazimierza Jasińskiego. Kolejnym punktem święta naszego miasta były rozgrywki sportowe, które miały miejsce na Orliku.

Wraz z nastaniem wieczoru, uczestniczyliśmy w wernisażu wystawy malarstwa Józefa Grzegorza Michałka. Wernisaż ten zatytułowany był "Znaki czasu". Godzina 20:00 to recital Agnieszki Kwiatek, która uraczyła nas pięknym sopranem, wtórował jej Kamil Jóźwik - piano. Recital nosił bardzo piękną nazwę "Każde serce skrywa własną tajemnicę". Oczywiście frekwencja była wręcz wymarzona, sala widowiskowa LCK wypełniona była po brzegi.

Niedziela

Jak wiemy czas leci szybko i cóż nastała niedziela, przez wielu bardzo wyczekiwana. O 9:00 nad lipskim zalewem odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko.

Aż wreszcie nastało po południe, czyli KONCERT GALOWY DNI LIPSKA. O 16:30 Burmistrz Lipska Jacek Wielorański przywitał wszystkich zebranych na tej zacnej uroczystości. Po przemówieniu Burmistrza grupa "Talent" z LCK zabrała nas w świat muzyki. O 17:00 na scenie pojawił się ponownie Burmistrz Jacek Wielorański, który wręczył Rubaszną Lipę, czyli nagrodę wyróżnienie za szczególne osiągnięcia na rzecz Miasta i Gminy Lipsko. W tym roku uhonorowany został Bank Spółdzielczy w Lipsku. Kolejnym punktem programu był występ zespołu Kasta. Uraczyli nas oni coverami polskimi jaki i zagranicznymi. Zaraz po zespole Kasta na scenie pojawił się lalkarz, Konrad Kony Czarkowski - uczestnik programu telewizyjnego "Mam talent". Pokaz lalkarski zabrał nas w świat dzieciństwa. Tuż po 19:00 na scenie zawitał zespół Silk Queen, jest to zespół wykonujący największe przeboje legendarnej grupy QUEEN. SILK tworzą doświadczeni muzycy, mający na swoim koncie występy na wszystkich ważniejszych scenach krajowych i zagranicznych. Muzyczny profesjonalizm w połączeniu z wizualizacjami i pirotechniką sceniczną - tworzą niezapomniany spektakl na długo zapadający w pamięci wielopokoleniowej publiczności, która z nieskrywaną euforią śpiewa wszystkie hity wraz z zespołem.

O godzinie 21:30 występ "VIDEO", gwiazdy wieczoru. "Bella", "Środa czwartek" i wiele, wiele innych przebojów słyszane były z lipskiej sceny. Cóż to był za widok, tysiące twarzy wpatrzone w scenę, setki uniesionych rąk i wspólny śpiew, bez względu na wszystko. Wszyscy połączyli się w jedną brać i jak jeden mąż śpiewali przeboje grupy. Nie myślmy sobie, że tak łatwo wypuściliśmy zespół ze sceny "hej, hej i jeszcze raz" tak śpiewała lipska brać, wzywając zespół ponownie na scenę, a jak doskonale wiemy słowa te pochodzą z piosenki zespołu VIDEO i nosi ona tytuł "Soft", grupa ta śpiewała ten przebój z Anią Wyszkoni.

Ostatnim punktem Dni Lipska była zabawa taneczna pod chmurką z zespołem "Mikstura". Trwała ona, dopóki ostatni uczestnicy nie popadli z braku sił.

Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie. Była to impreza zwieńczająca wakacje, ale cóż za rok znów spotkamy się w Lipsku, aby wspólnie obchodzić, kolejne już Dni Lipska.

fot. Kamil Krawczyk / TRL

 

2015-08-22-23-dni-lipska-plakat

banner-pajacyk

Pogoda dla lipska