Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  wtorek, 11, luty 2020 19:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2019"

  wtorek, 30, lipiec 2019 19:58
 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58

Piknik nadwiślański "Chotcza 2015" - relacja

2015-08-02-xi-piknik-nadwislanski-chotcza

Po raz dziewiąty w niedziele 2 sierpnia w Chotczy odbył się Piknik Nadwiślański Bliżej Natury. Jak przystało nad nadwiślańską imprezę - pierwszym punktem tej zacnej uroczystości były zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Chotcza. Startowało ponad dwudziestu zawodników z całego powiatu. Rywalizacje wygrał Rober Oleksiak, a tuż za nim uplasował się Łukasz Serafin oraz Kamil Mróz. Następnie odbyły się zawody pożarnicze, gdzie strażacy prezentowali swoje umiejętności jak i talenty. Wygrał zespół z Chotczy.

Tuż po 15.00 na scenie pojawił się zespół uczniowski "Aksamitki", który rozpoczął cześć artystyczną pikniku. Jak to na Aksamitki przystało, uraczyły Nas one swoim aksamitnym głosem, zabierając w podróż po różnych zakątkach Polski. Byliśmy w Górach i na Mazurach. W rozmowie z redaktorem Łukaszem Hmielewskim dziewczęta z zespołu snuły refleksję odnośnie zespołu, kiedy powstał, ile członków liczy oraz jakie plany zespół ma na przyszłość.

Następnie rozpoczął się blok ludowy. Pierwszy występ to zespołu naszych sąsiadów z Gminnego Ośrodka Kultury w Solcu nad Wisłą zabrał Nas w podróż po przeszłości. W dalszą podróż w regiony dawnej muzyki i tradycji ludowej zabrały Nas nasze ziemianki - Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymienicy pod kierownictwem Pana Zdzisława Furmanka. Po tym występie zostaliśmy cały czas w rytmie muzyki ludowej, gdyż na scenie pojawiła się kapela ludowa,, Radomska Muzykanty", która poderwała co niektóre osoby do tańca.

O 17:30 na scenie pojawił się gospodarz gminy Chotcza wójt Janusz Witczak, który powitał wszystkich zaproszonych gości jak i przybyłych na piknik. Włodarz gminy oraz Pani Alicja Skorupska Tomczyk zostali uhonorowani medalami za zasługi dla ziemi lipskiej…

Punkt 18:00 rozpoczęła się przez wielu wyczekiwana Gala Disco Polo. Na choteckiej scenie pojawiły się takie zespoły jak SCENIC, EVER BOY, EGO, CASSINO. Gwiazdą wieczoru był TARZAN BOY, który zabawiał zebranych takimi przebojami jak ,,Promienie", ,,Tarzan" i wieloma innymi, które są powszechnie znane i wykorzystywane podczas imprez masowych.

Na Pikniku Nadwiślańskim nie zabrakło wielu stoisk:

 • Policji, gdzie można było zapoznać się z pracą policjantów oraz spróbować się w konkursie.
 • Nadleśnictwa Zwoleń, gdzie zapoznawaliśmy się z pracą leśników oraz każdy zainteresowany otrzymywał sadzonki drzew i krzewów.
 • Sanepid Lipsko oferował pomiar krwi oraz pomiar ciśnienia, osoby palące mogły sprawdzić stan dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Dla najmłodszych uczestników nie zabrakło karuzeli, koników czy tradycyjnej waty cukrowej.

banner-pajacyk

koronawirus

Pogoda dla lipska