Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  wtorek, 11, luty 2020 19:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2019"

  wtorek, 30, lipiec 2019 19:58
 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58

Odpust w Tymienicy - relacja

2015-07-06-odpust-w-tymienicy

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca odbył się odpust parafiany i piknik rodzinny w Tymienicy. W tym roku przypadło to na datę 5 lipca, odpust zgromadził rekordową liczbę osób nie tylko z terenu gminy Chotcza, ale także z ościennych gmin. Należy tu wtrącić, że odpust w parafii Tymienica jest jednym z największych odpustów w całym naszym regionie.

Od wczesnych godzin porannych "kramarze" oferowali na swoich stoiskach przeróżne wyroby nie zabrakło zabawek, owoców, waty cukrowej, a także tradycyjnych "obwarzanków".

O godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta po której to odbyła się procesja eucharystyczna w którą licznie i chętnie włączyli się parafianie, strażacy oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Na tej jakże uroczystej mszy świętej obecne były także władze gminy Chotcza na czele z wójtem Januszem Witczakiem. Po godzinie 17:00 na placu przy OSP w Tymienicy na scenie pojawiły się Panie z zespołu obrzędowego „Tymienianki” Do tańca poszły nie tylko starsze pokolenia, ale także przedstawiciele młodzieży. Wszyscy doskonale bawili się w rytmach piosenek i przyśpiewek ludowo – biesiadnych, które wykonywały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Następnie na scenie pojawił się zespół muzyczny "Jędrusie", który zabawiał licznie zebrany tłum do białego rana.

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że wszyscy bawili się znakomicie, świadczyły o tym uśmiechnięte twarze przybyłych. Zabawa taneczna przyciągnęła mieszkańców nie tylko z gminy Chotcza, ale także z powiatu lipskiego i nie tylko.

Pogoda 5 lipca była wprost wyśmienita, słońce nie skąpiło swoich promieni co dodało energii do dalszej zabawy tanecznej. Osoby biorące udział w tym wydarzeniu na pewno zapamiętają go na długo. Początek wakacji na „tymienickiej ziemi” uważamy za bardzo udany. Mamy nadzieję, a nawet pewność, że za rok piknik rodzinny w Tymienicy będzie również trafiony i zgromadzi jeszcze większą rzeszę ludzi.

Obszerny artykuł będzie dostępny w kolejnym wydaniu kwartalnika "Życie Powiśla".

fot. Łukasz Hmielewski

banner-pajacyk

koronawirus

Pogoda dla lipska