Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  wtorek, 11, luty 2020 19:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2019"

  wtorek, 30, lipiec 2019 19:58
 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58

Festiwal Słoików Świata 2015

2015-09-04-06-festiwal-sloikow

Druga edycja Festiwalu Słoików Świata, który odbędzie się w dniach od 25 do 27 września 2015, oraz uroczystości otwarcia Muzeum Słoików Świata. Uroczyste otwarcie przewidziane jest w dniu 4 września br. o godz. 14.00 w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Jar, Krug, kavanoz, poháre, κανάτα, stiklainis, bocal, банка, 罐 , банку , vaso ,чичиргээн , bình, oko , जार, korsó, ジャー , purkki ,  burk , tarro , thawv , буркан , staklenka , բանկա... Co zawiera się w tak różnych słowach z całego świata? Najprościej będzie odpowiedzieć, że wszystkie one obejmuje swoim znaczeniem i łączy nasz swojsko brzmiący: SŁOIK.

Interesuje Cię co można zawrzeć w słoikach w tak odmiennych kulturach? A może sam wytwarzasz, lub sprowadzasz ciekawe i mało znane przetwory? Twoja Firma robi doskonałą marmoladę w słoiczku? Może spiżarnia waszej babci ma najlepsze kompoty lub konfitury w słoikach i pragniesz się pochwalić? Chcesz wzmocnić swoją wiedzę o tyndalizacji? Twoje słoje i słoiczki, są ozdobą wielu imprez? Masz jakieś skarby ukryte w Słoju? Uważasz, że Twoja fabryka najlepiej wekuje słoiki? Czy wiesz, że pewna rodzina produkuje tylko jeden słoik śmieci rocznie? Jesteś z prowincji? Czujesz się obco w wielkim mieście? Słyszałeś/aś, że stolicę do Warszawy przeniósł „słoik” Zygmunt III Waza? A może przywozisz prowiant w słoikach ze swoich wiosek i mieścin? Interesujesz się konserwacją i technikami pasteryzacji przetworów? Ciekawią Cię nowe pomysły na przepis kulinarne i chętnie dzielisz się nimi z innymi? Chcesz zamknąć swoje marzenia na zimę w słoiku? Lubisz kisić ogórki? A może tylko sprzedajesz marynowane przetwory? Wiesz o tym, że letnia burza wykręciła Twista? Masz słoik pełen pomysłów?

Jeśli wybrałeś któreś z powyższych, lub choćby tylko czujesz się zakręcony jak przysłowiowy słoik, to serdecznie zapraszamy do udziału w charakterze Wystawcy, Gościa, Prelegenta, Widza na II Festiwal Słoików Świata w Muzeum Techniki i Przemysłu Pałac Kultury i Nauki 25-27 września.

Szczegóły Festiwalu, zgłoszenia Wystawców, akredytacje na stronie http://festiwalsloikow.org/.

Twoje Radio Lipsko zaprasza na Festiwal i do Muzeum szczególnie, gdyż jesteśmy jednym z partonów medialnych. Warto tez dodać, ze największy wśród eksponatów znajdujących się w Muzeum podarowany jest przez firmę Scandic Food z Lipska.

Przyjdź do nas, a zostaniesz już na weki weków.

I niechaj będą pasteryzowane!

 

2015-09-04-06-festiwal-sloikow-banner

2015-09-04-06-muzeum-sloikow-banner

banner-pajacyk

Pogoda dla lipska