Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58
 • Festiwal w dechę 2017

  Festiwal w dechę 2017

  wtorek, 18, lipiec 2017 19:58
 • Festiwal Muzyki Klasycznej 2017

  Festiwal Muzyki Klasycznej 2017

  wtorek, 18, lipiec 2017 18:58

Teatr poleca młodzieży szkolnej!

teatr-powszechny

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na spektakle skierowane glownie do mlodzieży szkolnej, ale nie tylko.

"MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ" - Gabriela Zapolska

Reżyseria Bogusław Semotiuk

„Moralność pani Dulskiej” to literacki i teatralny fenomen, całkowicie niesłusznie zbanalizowany przez szkolne analizy… Świetna komedia Zapolskiej, z kunsztownie zindywidualizowanymi językowo postaciami, zręczną, perfekcyjnie przeprowadzoną analizą psychologiczną, dowcipnym, celnym dialogiem nie poddaje się upływowi czasu. Nasza rzeczywistość wciąż dostarcza nowych kluczy do interpretacji tego tekstu.

Intrygę sztuki większość z nas dobrze zna. Aniela Dulska, majętna właścicielka kamienicy, z zapamiętaniem godnym lepszej sprawy tyranizuje otoczenie. Tłamsi rodzinę, gnębi lokatorów. Jest mistrzynią hipokryzji, królową kołtunerii. Obłuda i chorobliwa chciwość wyznaczają sposób jej codziennego zachowania i narzucają metody rozwiązywania wszelkich domowych problemów. „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział” – to jej najważniejsze życiowe credo. Nie lubimy Dulskiej, bo Dulska nie daje się lubić… Jest antypatyczna, odpychająca. Drażni, irytuje, wkurza. Częściej jednak niepokoi, bo… w dziwny sposób odnajdujemy w niej bardzo znajome rysy. Przypomina nam o rzeczach, o których wolelibyśmy nie pamiętać…

Ile Dulskiej jest w każdym z nas?

Zapraszamy Państwa na genialną, błyskotliwą i absolutnie ponadczasową komedię, która bawi, przerażając jednocześnie.

Zapraszamy:

 • 1 kwietnia 2015 r.godz. 10.00 i 13.00
 • 22, 23 kwietnia 2015 r.godz 10.00
 • Bilety w cenie: 35 zł (normalny), 26 zł (ulgowy/zbiorowy), 20 zł (szkolny)

PRZENIKANIE - na podstawie „Ferdydurke” W. Gombrowicza i „Emeryta” B. Schulza

Scenariusz i reżyseria Waldemar Śmigasiewicz

Świat Gombrowicza to świat bardzo krytyczny, wyrazisty, "Ferdydurke" jest rozszalałym żywiołem paroksyzmów szkolnych i niedojrzałości, która nagle wychodzi z bohaterów. Świat Schulza to świat poetycki, wyciszony, wysublimowany.

Schulz do dzieciństwa chciał ciągle wracać, Gombrowicz – ciągle od niego uciekać. Dla Schulza dzieciństwo jest azylem, schronieniem, do którego on ciągle zmierza. Gombrowicz natomiast z niebywałą maestrią próbuje uciec od bycia chłystkiem…

„Przenikanie" to spektakl, w którym młodość przenika się ze starością, Schulz Gombrowiczowi dodaje wzniosłości, Gombrowicz Schulzowi - komedii. Gdzie patos, ironia i tragizm stanowią niezbędny warunek zaistnienia namiętności, której synonimem i metaforą staje się dla dwóch wielkich pisarzy sztuka.

(…) Choć wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania sztuka jest benefisem jednego aktora: Włodzimierza Mancewicza jako Emeryta. „Przenikanie” to przedstawienie mądre i skłaniające do refleksji. Refleksji nad upływem czasu przed którym, jak przed pupą, nie ma ucieczki.

Barbara Koś

„Echo Dnia”, 19.10.2014

Zapraszamy:

 • 29, 30 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00
 • Bilety w cenie: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 20 zł (szkolny)

WESELE - Stanisław Wyspiański

Reżyseria Mikołaj Grabowski

To nie jest „Wesele" w bronowickiej chacie ani postawiony na piedestale napuszony dyskurs narodowy… Mikołaj Grabowski i aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu zapraszają Państwa na „Wesele" bliskie naszym czasom. Takie, które mogłoby się odbyć dzisiaj. Kłębi się na nim i kotłuje tętniąca, wielobarwna zbiorowość stanowiąca przekrój naszego społeczeństwa.

Spektakl Grabowskiego próbuje nazwać zagrożenia, które i dla Wyspiańskiego i dla nas są nadal widoczne na każdym kroku - brak jedności, wzajemna nieufność, nadmierna emocjonalność, obarczanie innych odpowiedzialnością za własne niepowodzenia, spory o to, kto zawinił, dlaczego inni mają lepiej niż my... Tacy jesteśmy my, Polacy. Wtedy… I dzisiaj?

Po czerwcowych pokazach przedpremierowych o tej realizacji napisano m.in. „Czasy się zmieniły, ale diagnozowanie Polski na bazie "Wesela" nadal obowiązuje. (…) Tak znakomitego spektaklu nie było dawno na radomskiej scenie.”

Serdecznie zapraszamy Państwa na„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, jednego z najważniejszych polskich dramatów, w znakomitej inscenizacji Mikołaja Grabowskiego.

Zapraszamy:

 • 15 kwietnia o godz. 10.00 i 13.00
 • Bilety w cenie: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy/zbiorowy), 20 zł (szkolny)

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

pl. Jagielloński 15, tel. 48 384 53 22, sms 604 566 406,
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www:www.teatr.radom.pl

banner-pajacyk

Pogoda dla lipska

Pogoda Lipsko z serwisu