Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58
 • Festiwal w dechę 2017

  Festiwal w dechę 2017

  wtorek, 18, lipiec 2017 19:58
 • Festiwal Muzyki Klasycznej 2017

  Festiwal Muzyki Klasycznej 2017

  wtorek, 18, lipiec 2017 18:58

IX Rzeczniowski Rajd Rowerowy - relacja

Ponad 150 rowerzystów uczestniczyło w IX Rzeczniowskim Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Wójta Gminy Rzeczniów. Przejechali ponad 30 kilometrów.

Ponad 30 km mieli do przejechania uczestnicy „Rzeczniowskiego Rajdu Rowerowego – Ty i Ja. Rowery dwa” organizowanego już po raz IX przez Wójta Gminy Rzeczniów, we współpracy z Zespołem Szkół w Rzeczniowie, Gminną i Powiatową Biblioteką Publiczną w Rzeczniowie oraz Stowarzyszeniem Tworzyć Edukować Rozwijać. Rajd odbył się w sobotę 7 maja. Rozpoczął się o godzinie 9.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Rzeczniowie. Tu przez pół godziny trwała rejestracja uczestników. Po 9.30 Pan Karol Burek Wójt Gminy Rzeczniów otworzył oficjalnie rajd. Zanim peleton wyruszył w trasę Kierownik Posterunku w Siennie Pan Paweł Pastuszka przekazał kilka uwag na temat bezpieczeństwa na trasie. Na czele peletonu pojechał Pan Witold Pastuszka oraz Pan Jacek Piątek. Tym razem trasa rajdu prowadziła przez teren gminy Rzeczniów i Sienno. Na trasie znalazły się miejscowości: Rzeczniów - Jelanka – Janów – Jawor Solecki – Wyględów – Pawliczka – Osinki - Ciecierówka – Pasztowa Wola – Podkońce – Rzechów - Rzeczniówek - Rzeczniów. Peleton pokonał trasę w eskorcie policji, która dbała o bezpieczeństwo uczestników otwierając i zamykając peleton oraz zabezpieczając wszystkie skrzyżowania. Uczestnicy w miłej atmosferze pokonali malowniczą trasę i ok. godziny 13 dotarli na metę. A tu jak zawsze na placu przy ZS w Rzeczniowie czekał na uczestników gorący posiłek – kiełbaski z grilla. W trakcie rajdu odbył się konkurs „Spostrzegawczy rowerzysta” przygotowany przez Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rzeczniowie. Zwycięzcom i uczestnikom konkursu nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy. Po wręczeniu nagród Wójt Gminy podziękował wszystkim za wytrwałość i zakończył oficjalnie rajd.

Warunki pogodowe sprzyjały uczestnikom rajdu. Bezchmurne niebo i ciepły majowy wiatr dodawały uczestnikom humoru. W wydarzeniu wzięło udział 153 uczestników. Na kolejny, tym razem jubileuszowy X rajd zapraszamy już we wrześniu.

banner-pajacyk

Pogoda dla lipska

Pogoda Lipsko z serwisu