Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2019"

  wtorek, 30, lipiec 2019 19:58
 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58
 • Festiwal w dechę 2017

  Festiwal w dechę 2017

  wtorek, 18, lipiec 2017 19:58

Dożynki Powiatowo-Gminne 2014 - relacja

2014-08-31-dozynki-powiatowe

31 sierpnia 2014 r. na stadionie w Rzeczniowie zgromadziły się mieszkańcy i delegacje 6 gmin powiatu lipskiego, by wziąć udział w obchodach XV Powiatowo – Gminnych Dożynek.

Chociaż w wielu miejscowościach powiatu pogoda uniemożliwiła zbiory, wieńce z zebranych plonów i krótkie programy artystyczne zaprezentowały gminy:Chotcza, Ciepielów, Lipsko, Sienno, Solec nad Wisłą oraz gospodarze – gmina Rzeczniów. Nie mogło zabraknąć prężnie działającego pod kierownictwem Radka Rzepkizespołu Rzeczniowiacy, którzy oprócz ośpiewywania wieńca wystąpili również w swoim mini – recitalu. Zaprezentowali m.in. specjalnie na te okoliczność przygotowaną wiązankę popularnych melodii ludowych oraz piosenkę „Szalała, szalała” z nowym dowcipnym tekstem.

Uroczystości w rytm Poloneza Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny” otworzył poczet sztandarowy, za którym w takt melodii „Plon niesiemy, plon” ruszył orszak wieńcowy. Mszę Św. przy wsparciu ks. kan. Ryszarda Batorskiego z Sienna celebrował proboszcz rzeczniowskiej parafii - ks. Sylwester Chodyra, który wygłosił wzruszające kazanie nawiązujące do historii i chłopskich tradycji w kontekście tętna współczesnego świata.

Gości powitali - dokonując zarazem oficjalnego otwarcia Dożynek - Starosta Powiatu Lipskiego - Roman Ochyński i Wójt Gminy Rzeczniów - Karol Burek. Włodarzom bochen chleba przekazalistarości dożynkowi:Mariola KuterazPodkońc i Marek Pastuszka z Rzeczniowa. W dalszej części programu, zebrani na stadionie w Rzeczniowie mogli obejrzeć zainscenizowany obrzęd kiszenia kapusty oraz wziąć udział w konkursie „Rzut głąbem do kapuścianej głowy”. Z gospodarską wizytą zajrzała też do Rzeczniowa Sąsiadka Pigwy (w tej roli Artur Pastuszko), czyli postać z Kabaretu „Dzięcioł”.

XV Powiatowe i Gminne uroczystości dożynkowe w Rzeczniowie uzupełnił III Piknik Organizacji Pozarządowych, który otworzył legendarny zespół The Warsaw Dixielanders. To doskonały pomysł, by podsumowanie całorocznej pracy rolników połączyć z prezentacją działalności ponad 20 stowarzyszeń i fundacji działających na terenie powiatu lipskiego. Poszczególne organizacje miały na stadionie swoje stoiska, na których można było uzyskać wyczerpujące informacje na temat ich dokonań i zakresu działalności. Krótkie spoty informacyjne były również emitowane na ustawionym obok sceny telebimie.

Piknikowi towarzyszyły koncerty artystów. W specjalnym – bardzo przebojowym koncercie „Melodie 5 kultur” wystąpiła dobrze już znana w powiecie lipskim grupa Arthur’s Cover Team. Bardzo energetyczny koncertdał znakomity folk-rockowy zespół REDLIN z niezwykle charyzmatycznym wokalistą –Sławkiem Malinowskim, obdarzonym niezwykłym głosem i umiejętnościami gry na flecie, whistale i harmonijce. Imprezę zakończył blisko dwugodzinny koncert warszawskiej grupyKnockout.

Impreza zakończyła się po północy, choć po stronie widowni były wielkie chęci, by kontynuować ją przez jeszcze kilka godzin... Czas szybko płynie, a Rzeczniów ma przecież swój Festiwal Promocji i Lansu „Ściernisko”, więc już za niespełna rok znów „będzie się działo, będzie zabawa”.

fot. brak danych

banner-pajacyk

Pogoda dla lipska

Pogoda Lipsko z serwisu