Twoje Radio Lipsko

963AM

 • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  wtorek, 11, luty 2020 19:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2019"

  wtorek, 30, lipiec 2019 19:58
 • Przerwa w emisji programu TRL

  Przerwa w emisji programu TRL

  piątek, 10, maj 2019 19:28
 • XVIII urodziny TRL

  XVIII urodziny TRL

  czwartek, 14, luty 2019 19:28
 • Mężczyzna idealny w LCK

  Mężczyzna idealny w LCK

  piątek, 02, listopad 2018 08:58
 • Piknik nadwiślański

  Piknik nadwiślański "Chotcza 2018"

  środa, 01, sierpień 2018 19:58
 • Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  piątek, 06, lipiec 2018 19:58

Wieści z PSP

psp-lipsko

14 czerwca w Białobrzegach odbyły się VII wojewódzkie zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych zgodnie z regulaminem CTIF, które były jednocześnie eliminacjami do zawodów szczebla krajowego.

Ten rodzaj zawodów sportowo pożarniczych rozgrywany jest do szczebla międzynarodowego. Powiat lipski reprezentowały Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z Pawliczki, która zajęła 6 miejsce (startowało 15 zespołów) i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Rzeczniowa, która zajęła miejsce 5 (startowało 10 zespołów). Dzieci przybyły ze swoimi opiekunami, którzy przygotowywali drużyny do startu w zawodach oraz wójtem gminy Rzeczniów panem Karolem Burkiem. Na zawody przybył również z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku młodszy brygadier Jarosław Bajor. W skład komisji sędziowskiej weszło też dwóch pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku.

Dzień 14 czerwca to także dzień w którym odbyła się międzydiecezjalna pielgrzymka strażaków OSP I PSP do Kałkowa-Godowa. W pielgrzymce udział wzięły delegacje strażaków z terenu powiatu lipskiego.

Sztandar Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, sztandar Zarządu Powiatowego OSP RP w Lipsku (poczet sztandarowy dh Julian Siwek, dh Zbigniew Rutkowski, dh Janusz Kominek), sztandar OSP Długowola, w-ce Prezes Związku emerytów i Rencistów Pożarnictwa druh Zygmunt Niedziela. W czasie Mszy Świętej odprawiona była intencja za zmarłego przed osiemnastu laty byłego Komendanta Rejonowego Straży Pożarnych Starszego kapitana Kazimierza Prokopa. We mszy uczestniczyła żona Barbara. Po uroczystościach strażacy udali się na cmentarz w Pawłowie gdzie znajduje się grób byłego komendanta oddając honory i zapalając znicze.

W skład delegacji Komendy Powiatowej weszli: Komendant Powiatowy PSP w Lipsku brygadier Tomasz Krzyczkowski, mł. bryg. Mirosław Wojtas, ogniomistrz Wojciech Szczeblewski, starszy sekcyjny Grzegorz Chuchała i Paweł Ziętala.

banner-pajacyk

Pogoda dla lipska